لیزر موهای زائد و حقایق جالب درباره آن | یانی طب 09137106334

پلاتینیوم,پلاتینیوم پلاس پلاتینیوم پلاس,اکسپریا,ام جی ام اکسپریا ,پلاتینیوم پلاس سه بعدی,پلاتینیوم پلاس سه بعدی 2021 ,جدیدترین,قیمت,عکس,عکس دستگاه پلاتینیوم ,بهترین دستگاه پلاتینیوم ,بهترین دستگاه پلاتینیوم پلاس سه بعدی ,قیمت دستگاه ,قیمت دستگاه پلاتینیوم ,قیمت دستگاه پلاتینیوم پلاس سه بعدی ,فرق بین دستگاه های پلاتینیوم ,لیزر پلاتینیوم ,جدیدترین دستگاه لیزر پلاتینیوم,اشنایدر,سوپرانو آیس پلاتینیوم,سوپرانو,سوپرانو آیس پلاتینیوم,دستگاه پلاتینیوم

لیزر موهای زائد

فهرست مطالب

بررسی اجمالی | یانی طب لیزر

به طور موثر

چرا این کار انجام شده است

خطر آسیب پذیری

خطرات

عوارض جانبی

طرز تهیه

قبل از لیزر درمانی

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ادامه…

نتایج

نتایج قابل توجه

لیزر خانگی چطور؟

نکته:

حقایق سریع

درباره:

ایمنی:

راحتی:

هزینه:

اثر:

لیزر موهای زائد چیست؟

روش لیزر موهای زائد

ژل بی حس کننده

نکته:

آماده شدن برای لیزر موهای زائد

نکته:

مناطق مورد نظر برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

رنگدانه ها

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جانبی کمتر رایج عبارتند از:

بعد از لیزر موهای زائد چه انتظاری باید داشت

زمان دیدن نتایج

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

 

شکل ها

شکل 1: لیزر تیتانیوم 2022

شکل 2: لیزر دایود وکیوم پلاس 2022

شکل 3: دستگاه پلاتینیوم 2022

 

 

بررسی اجمالی | یانی طب لیزر

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه‌های لوله‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو) که مو تولید می‌کنند آسیب می‌رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا به تاخیر می اندازد. دستگاه پلاتینیوم

به طور موثر

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تاخیر می اندازد، اما معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود. چندین درمان لیزر موهای زائد برای حذف اولیه موهای زائد مورد نیاز است و همچنین ممکن است به درمان های نگهداری نیز نیاز باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است، اما می توان آن را با موفقیت برای انواع پوست استفاده کرد.

2021, 2022, laser titanium, new, new laser, titanium, titanium 2021, بروزترین, تازه ترین, تحولی نو, تیتانیوم, جدیدترین, دستگاه لیزر, دستگاه لیزر تیتانیوم 2021, دستگاه های جدید, عکس دستگاه لیزر تیتانیوم, فناوری, فناوری تازه, قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم, لیزر تیتانیوم, مقایسه تیتانیوم با پلاتینیوم, نوین, هندپیس سه بعدی,سوپرانو آیس تیتانیوم

شکل 1: لیزر تیتانیوم 2022

چرا این کار انجام شده است

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. مکان های رایج درمان شامل پاها، زیر بغل، لب بالایی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. پوست دارای خالکوبی نیز نباید درمان شود. رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتایج را به همراه دارد.

خطر آسیب پذیری

خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد برای رنگ‌هایی که نور را به خوبی جذب نمی‌کنند موثر است: خاکستری، قرمز، بلوند و سفید. با این حال، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه هستند.

خطرات

خطرات عوارض جانبی بسته به نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان متفاوت است. شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • تحریک پوست. ناراحتی موقت، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است. هر گونه علائم و نشانه ها معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند.
 • تغییر رنگدانه لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. روشن شدن پوست در درجه اول بر روی افرادی که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند و افرادی که پوست تیره تری دارند، تاثیر می گذارد.

عوارض جانبی

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف نواحی تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر است. لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود.

طرز تهیه

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، پزشکی را انتخاب کنید که دارای گواهینامه تخصصی مانند پوست یا جراحی زیبایی باشد و تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد. اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز این روش را انجام دهد، مطمئن شوید که یک پزشک تحت نظر است و در طول درمان ها در محل در دسترس است. در مورد اسپاها، سالن ها یا سایر امکاناتی که به پرسنل غیرپزشکی اجازه انجام لیزر موهای زائد را می دهند، احتیاط کنید.

قبل از لیزر درمانی

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً کارهای زیر را انجام خواهد داد:

 • سابقه پزشکی خود را مرور کنید، از جمله مصرف دارو، سابقه اختلالات پوستی یا اسکار، و روش های قبلی حذف موهای زائد
 • در مورد خطرات، مزایا و انتظارات، از جمله اینکه لیزر موهای زائد چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای شما انجام دهد، صحبت کنید
 • عکس بگیرید تا برای ارزیابی های قبل و بعد و بررسی های طولانی مدت استفاده شود.

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دور ماندن از آفتاب. توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.
 • روشن کردن پوست شما از هرگونه کرم پوستی بدون آفتاب که پوست شما را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیراً برنزه شده یا پوست تیره‌تری دارید، پزشک ممکن است کرم سفیدکننده پوست را نیز تجویز کند.

ادامه…

 • اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد. کندن، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آنها خودداری کرد.
 • پرهیز از داروهای رقیق کننده خون از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید.
 • ناحیه درمان اصلاح. اصلاح و اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب پوست سطحی ناشی از موهای سوخته شود، اما ساقه مو را در زیر سطح دست

نتایج

موها فوراً نمی ریزند، اما در طی چند روز تا چند هفته می ریزند. این ممکن است شبیه رشد مداوم مو باشد. درمان‌های مکرر معمولاً ضروری هستند زیرا رشد و ریزش مو به طور طبیعی در یک چرخه اتفاق می‌افتد و لیزر درمانی با فولیکول‌های مو در مرحله رشد جدید بهترین کار را دارد.

نتایج قابل توجه

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی آن دشوار است. اکثر مردم حذف موهای زائد را تجربه می کنند که چندین ماه طول می کشد و ممکن است سال ها طول بکشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند. زمانی که موها دوباره رشد می کنند، معمولا رنگ آنها ظریف تر و روشن تر است. ممکن است برای کاهش طولانی مدت موهای زائد به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشید.

لیزر خانگی چطور؟

لیزرهای قابل استفاده در منزل برای رفع موهای زائد موجود است. این دستگاه ها ممکن است باعث کاهش متوسط ​​مو شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی برای مقایسه میزان موثر بودن این دستگاه ها با لیزر موهای زائد انجام شده در مطب وجود ندارد. علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات متحده این دستگاه‌های لیزر خانگی حذف موهای زائد را لوازم آرایشی و بهداشتی می‌داند، نه پزشکی، به این معنی که آنها به اندازه سایر دستگاه‌های پزشکی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. در حال حاضر، مطالعات طولانی مدت و بزرگی در مورد میزان ایمن و موثر بودن ماشین‌های خانگی انجام نشده است.

لیزر دایود وکیوم پلاس 2022 لیزر موهای زائد

شکل 2: لیزر دایود وکیوم پلاس 2022

نکته:

اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید، دستورالعمل‌های همراه دستگاه را برای کمک به کاهش خطر آسیب، به‌ویژه آسیب‌های چشمی، دنبال کنید.

حقایق سریع

درباره:

 • در این روش از فناوری نور متمرکز برای جلوگیری از رشد موهای بدن استفاده می شود.
 • طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، این یکی از پنج روش غیرجراحی برتر بود که در سال 2016 در ایالات متحده انجام شد.
 • برای هر ناحیه از بدن از جمله صورت قابل استفاده است.

ایمنی:

 • از دهه 1960 آزمایش شده است و از دهه 1990 به صورت تجاری در دسترس است .
 • اولین لیزر برای رفع موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 1995 تایید شد.
 • در صورت ثبت نام، تجهیزات مورد استفاده در لیزر موهای زائد برای ایمنی به شدت توسط FDA تنظیم می شود.

راحتی:

 • به طور متوسط، سه تا هفت جلسه برای نتایج مطلوب مورد نیاز است.
 • در بیشتر موارد، بیماران در طول درمان و بعد از آن، کمترین ناراحتی را تجربه می کنند.
 • معمولاً زمان استراحت پس از درمان کمی یا بدون نیاز است.

هزینه:

 • هزینه متوسط ​​هر درمان 306 دلار است .

اثر:

 • وجود دارد 71 درصد رضایت بیمارانمنبع مورد اعتماد طبق یک مطالعه در سال 2003.
 • با توجه به a مطالعه 2012منبع مورد اعتماد.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش غیرتهاجمی برای کاهش یا حذف موهای زائد بدن است. با بیش از یک میلیون روش انجام شده در سال 2016، لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی کم تهاجمی در ایالات متحده است. این می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که موهای زائد بدن دارند و به دنبال راهی برای کاهش یا حذف موثر موهای نواحی بزرگ و کوچک بدن هستند.

روش لیزر موهای زائد

قبل از عمل، یک متخصص پزشکی (پزشک، دستیار پزشک یا پرستار ثبت نام شده) ناحیه درمان را تمیز می کند. اگر ناحیه حساسیت خاصی دارد، می توان از ژل بی حس کننده استفاده کرد. در طول این عمل، همه افراد حاضر در اتاق باید از عینک محافظ ویژه ای استفاده کنند تا از آسیب چشم ناشی از لیزر جلوگیری شود.

ژل بی حس کننده

هنگامی که ژل بی حس کننده وارد می شود، متخصص پزشکی پرتوی از نور پرانرژی را در ناحیه مورد نظر متمرکز می کند. هر چه ناحیه ای که می خواهید درمان شود بزرگتر باشد، این عمل بیشتر طول می کشد. نواحی کوچک ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که مناطق بزرگتر مانند قفسه سینه ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

نکته:

برخی از بیماران احساسی شبیه به شکستن باند لاستیکی یا نیش آفتاب سوختگی را گزارش می کنند. همانطور که مو از انرژی لیزر تبخیر می شود، بوی گوگردی از پفک های دود وجود دارد.

آماده شدن برای لیزر موهای زائد

پزشک شما باید دستورالعمل های آماده سازی کامل را قبل از قرار ملاقات ارائه دهد. پیروی از این دستورالعمل ها اثربخشی روش را بهبود می بخشد و خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. در اینجا چند توصیه رایج وجود دارد:

 • چند روز قبل از عمل از نور خورشید دور بمانید. لیزر موهای زائد را نباید روی پوست برنزه انجام داد.
 • از تحریک پوست خودداری کنید.
 • از اپیلاسیون و کندن دوری کنید.
 • سعی کنید از داروهای ضد التهابی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند مانند آسپرین استفاده نکنید.
 • اگر عفونت فعالی مانند تبخال یا عفونت باکتریایی پوست دارید، این روش نباید انجام شود.

نکته:

علاوه بر این، اگر پوست تیره ای دارید، ممکن است به شما توصیه شود که از یک ترکیب سفیدکننده پوست در ناحیه درمان استفاده کنید.

مناطق مورد نظر برای لیزر موهای زائد

مناطق هدف شامل:

 • بازگشت
 • شانه ها
 • بازوها
 • قفسه سینه
 • ناحیه بیکینی
 • پاها
 • گردن
 • لب بالا
 • چانه

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد با استفاده از نور متمرکز بر فولیکول‌های مو، که حفره‌های کوچکی در پوست هستند که موها از آن رشد می‌کنند، اثر می‌گذارد. فولیکول مو لیزر را جذب می کند که به رنگدانه ملانین مو جذب می شود و موها فورا تبخیر می شوند.

رنگدانه ها

رنگدانه موجود در مو لیزر را جذب می‌کند، بنابراین موهای تیره‌تر لیزر را موثرتر جذب می‌کنند، به همین دلیل است که افرادی که موهای تیره و پوست روشن دارند، کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد هستند. بیمارانی که پوست تیره دارند معمولاً نیاز به درمان با نوع خاصی از لیزر دارند که موها را روی پوست آنها تشخیص می دهد. کسانی که موهای روشن دارند، نامزدهای ایده آل کمتری هستند و همچنین احتمال کمتری دارد که نتایج شدیدی را تجربه کنند زیرا لیزر به خوبی روی موهای بدون رنگدانه تمرکز نمی کند. لیزر موهای زائد روی موهای بلوند، خاکستری یا سفید موثر نیست.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جدی مربوط به لیزر موهای زائد نادر است. شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از:

 • ورم
 • سرخی
 • ناراحتی و تحریک پوست

آنها معمولاً در عرض چند روز پس از درمان فروکش می کنند. در صورت تداوم علائم، باید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی کمتر رایج عبارتند از:

 • زخم ها
 • می سوزد
 • تاول ها
 • عفونت ها
 • تغییرات دائمی در رنگ پوست

انتخاب دقیق یک متخصص پزشکی ماهر می تواند این خطرات را تا حد زیادی کاهش دهد. آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند که فقط لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست انجام شود تا خطر عوارض به حداقل برسد.

بعد از لیزر موهای زائد چه انتظاری باید داشت

زمان نقاهت پس از عمل حداقل است و اکثر بیماران می توانند مستقیماً پس از آن به زندگی عادی بازگردند. همانطور که استفاده از ضد آفتاب قبل از عمل مهم است، ادامه استفاده از آن بعد از عمل نیز مهم است. این به جلوگیری از تحریک بیشتر کمک می کند.

پلاتینیوم,پلاتینیوم پلاس پلاتینیوم پلاس,اکسپریا,ام جی ام اکسپریا ,پلاتینیوم پلاس سه بعدی,پلاتینیوم پلاس سه بعدی 2021 ,جدیدترین,قیمت,عکس,عکس دستگاه پلاتینیوم ,بهترین دستگاه پلاتینیوم ,بهترین دستگاه پلاتینیوم پلاس سه بعدی ,قیمت دستگاه ,قیمت دستگاه پلاتینیوم ,قیمت دستگاه پلاتینیوم پلاس سه بعدی ,فرق بین دستگاه های پلاتینیوم ,لیزر پلاتینیوم ,جدیدترین دستگاه لیزر پلاتینیوم,اشنایدر,سوپرانو آیس پلاتینیوم,سوپرانو,سوپرانو آیس پلاتینیوم

شکل 3: دستگاه پلاتینیوم 2022

زمان دیدن نتایج

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از عمل شاهد کاهش تعداد موها در ناحیه تحت درمان باشید. دو تا هشت هفته پس از لیزر موهای زائد، ممکن است متوجه افزایش رشد مو در ناحیه تحت درمان شوید. دلیل این امر این است که تمام فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی دهند. اکثر بیماران پس از اولین درمان شاهد کاهش 10 تا 25 درصدی مو هستند. معمولا بین سه تا هشت جلسه برای ریزش موی دائمی نیاز است. ارزیابی با متخصص خود قبل از عمل به شما ایده بهتری از تعداد جلسات درمانی می دهد که ممکن است نیاز داشته باشید. همچنین، احتمالاً برای حفظ اثر، به یک جلسه لمسی سالیانه نیاز خواهید داشت.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه بر اساس عوامل متعددی از جمله:

 • تجربه متخصص
 • موقعیت جغرافیایی
 • اندازه منطقه درمان
 • تعداد جلسات

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) ، از سال 2016، لیزر موهای زائد به طور متوسط 306 دلار در هر جلسه هزینه داشت . اکثر دفاتر برنامه های پرداخت را ارائه می دهند. به عنوان یک روش انتخابی، لیزر موهای زائد تحت پوشش بیمه پزشکی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید